Kinnitatud Toila Gümnaasiumi direktori
07.12.2009.a käskkirjaga nr 1.1-2/10

Toila Gümnaasiumi puudumise ja koolikohustuse täitmise arvestamise kord

Allalaadimiseks .pdf failina

1. Puudujate märkimine:

1.1. Aineõpetaja tagab, et tundi hilinejad (+) ja tunnist puudujad (-) oleksid e-koolis fikseeritud.

2. Hilinemine:

2.1. Koolikell alustab tundi. Kui õpilane jõuab klassi pärast teist kella, on ta hilinenud.
2.2. Aineõpetajal on õigus jätta põhjendatud hilinemine e-kooli märkimata.
2.3. Erandjuhtudel ei loeta 1. tundi hiljaks jäämist hilinemiseks, kui bussiliiklusest tingituna pole võimalik õigeks ajaks jõuda.

3. Puudumisest teatamine:

3.1. Kui õpilane ei tule kooli, teavitab lapsevanem sama päeva jooksul lapse puudumise põhjusest kooli (kas helistab või teatab muul moel klassijuhatajale, sekretärile).
3.2. Kui puudumisest ei teatata samal (või eelneval) päeval, märgib klassijuhataja e-koolipõhjusta puudumise.
3.3. Kui õpilane peab poole päeva pealt koolist lahkuma, küsib ta selleks luba klassijuhatjalt (tema puudumisel õppealajuhatajalt, direktorilt, aineõpetajalt). Lubaja teeb vastava märke e-kooli. Kui õpilane luba ei küsi, on tegemist põhjuseta puudumisega.
3.4. Kui õpilasel on vaja koolist puududa seoses Toila Gümnaasiumi esindamisega võistlustel, olümpiaadidel, muudel esinemistel, teeb aineõpetaja (treener, huviringijuht) sellekohase taotluse kooli direktorile vähemalt 1 päev varem. Õppelajuhataja (koostöös klassijuhataja ja aineõpetajatega) võib vajadusel mõne õpilase puudumist mitte lubada: kooli esindamise eelduseks on hea käitumine ja korras õppeedukus.

4. Puudumistõend:

4.1. Õpilane esitab pärast puudumist kooli tulles lapsevanema või arsti kirjutatud puudumistõendi  klassijuhatajale. Puudumistõendi võib lapsevanem esitada ka e-kirja teel.
4.2. Toila Gümnaasiumis võib  õpilane lapsevanema tõendiga puududa kuni 3 järjestikust päeva. Enam kui 3-päevase puudumise kohta esitatakse arstitõend.
4.3. Õpilane võib erandkorras õppeveerandi jooksul puududa koolist kodustel põhjustel 1 päev.

5. Puudumise arvestamine:

5.1. Kui õpilane on puudunud 10 põhjuseta tundi, teeb klassijuhataja direktorile taotluse õpilase mõjutamiseks kirjaliku noomitusega kooli kodukorra mittetäitmise eest.
5.2. Puudutud tunnid (põhjusega ja põhjuseta eraldi) kantakse klassitunnistusele/õpinguraamatusse.

6. Puudumine ja õppetöö:

6.1. Tunnist puudumine (mis iganes põhjusel) ei vabasta õppematerjali omandamise kohustusest.
6.2. Põhjusega puudunud õpilasel on õigus saada aineõpetajalt konsultatsiooni ja antakse võimalus õpetajaga kokkulepitud ajal järele vastata.

7. Põhjuseta puudumise korral:

7.1. Klassijuhataja vestleb nii õpilase kui ka tema vanema(te) või hooldajaga;
7.2. Õppealajuhataja vestleb õpilasega;
7.3. Klassijuhataja teeb direktorile ettepaneku õpilasele käskkirjaga noomitust avaldada;
7.4. Õpilane kutsutakse vanemaga kooli direktisooni vestlusele;
7.5. Kool pöördub probleemiga valla sotsiaaltöötaja (lastekaitsespetsialisti) poole;
7.6. Kool teavitab alaealiste komisjoni koolikohustuse mittetäitjast.