ESFi Õpetajate ja koolijuhtide professionaalse arengu toetamine

Tegevus 4

"Haridusasutuste arendusprojektid uuenevat õpikäsitust toetava organisatsioonikultuuri loomiseks"

Toila Gümnaasiumi arendusprojekt ühistele väärtustele tugineva organisatsioonikultuuri loomiseks

Projekti eesmärgiks on ühistele väärtustele tugineva organisatsioonikultuuri arendamine. Projekti tulemusena peaksid õpetajad ja juhtkond oma igapäevases pedagoogilises töös ning kooli juhtimises lähtuma ühistest väärtustest. Projekti käigus töötatakse välja lahendused, kuidas kajastada ühiseid väärtusi visuaalselt kooli keskkonnas ja maine kujundamisel. Samuti koostatakse Toila Gümnaasiumi väärtuskasvatuse kava. See tähendab, et väärtuskasvatus toimub läbimõeldult nii varjatud kui tegelikus õppekavas, et väärtustega tegeletakse aineõppes, ringides, projektide kaudu, milles osaletakse.

Abikõlbulike kulude kogumaksumus on 6686,74 eurot ning projekti abikõlbulikkuse perioodi alguskuupäev on 15.06.2018 ja lõpukuupäev 31.12.2018.

Toila Gümnaasiumi õpetajate ja tugispetsialistide jõustamine uuenevat õpikäsitlust toetava organisatsioonikultuuri loomiseks ja läbipõlemise ennetamiseks

Projekti on kaasatud Toila Gümnaasiumis töötavad õpetajad, juhid ning tugispetsialistid.

Projekti eesmärgiks on kollektiivisisese koostöö tõhustamine uuenevat õpikäsitlust toetava organisatsioonikultuuri ning kaasava hariduse rakendamiseks ja õpetajate, juhtide ning tugispetsialistide jõustamine keerulistes suhtlussituatsioonides ning pingetega toimetulekul. Projekti eesmärk on meeskonnaliikmete läbipõlemise ennetamine. Läbi koolituste antakse õpetajatele oskused (psühholoogilised töövahendid) nii ajaplaneerimiseks kui pingetega toimetulekuks, oskused, kuidas koostöös toime tulla keeruliste olukordadega suhtluses erinevate huvipooltega klassis ja väljaspool klassiruumi.

Abikõlbulike kulude kogumaksumus on 7747 eurot ning projekti abikõlbulikkuse perioodi alguskuupäev on 27.03.2020 ja lõpukuupäev 30.07.2021.

ESFi Õpetajate ja koolijuhtide professionaalse arengu toetamine

tegevus

“Koolimeeskondade ühine õppimine haridusuuenduste rakendumiseks”

Projekt „Toila Gümnaasiumi koolimeeskonna arendamine tööks andekatega“

Toila Gümnaasiumi koolimeeskonna arendamise eesmärgiks on õpetajate valmisolek kaasavaks hariduseks, seejuures on rõhuasetus (individuaalsel) tööl andekatega. Programmi raames saavad õpetajad teoreetilised teadmised tööks andekatega: kuidas andekaid ära tunda, millised on andeka lapse karakteristikud ja nõrkused, mis viitab andeka lapse alasooritusele, millised on andekuse liigid. Meeskonnakoolituse käigus töötatakse välja võimalused oma kooli andekate õpilaste arendamiseks. Koolituse tulemusena jõutakse ühisele arusaamale, millised on vajalikud muudatused õpikeskkonnas ja kuidas see mõjutab kõigi õpetajate tööd.

Selleks tutvub projekti juhtmeeskond eelnevalt ka teiste koolide kogemustega. Kooli meeskond kavandab koostöös optimaalsed muudatused õppetöös ja akadeemilist võimekust arendavas huvitegevuses.

Projekti tulemusena viiakse õppetöö korralduses ning huvitegevuses sisse muudatused, mis soodustavad andekate arendamist.

Abikõlblike kulude kogumaksumus on 4160  eurot ning projekti abikõlblikkuse perioodi alguskuupäev on 15.01.2017 ja lõppkuupäev on 15.08.2017.