Taliolümpiamängud Kohtla-Nõmmel

16.02.2007 toimusid Kohtla-Nõmmel esimesed taliolümpiamängud. Sellest üritusest võttis osa kuus Ida-Virumaa kooli: Kohtla Põhikool, Jõhvi Gümnaasium, Kohtla-Järve Järve Gümnaasium, Mäetaguse Põhikool, Sinimäe Põhikool ja Toila Gümnaasium. Taliolümpiamängudel osalesid "Saksamaa", "Eesti", "Venemaa", "Rootsi", "Norra" ja "USA". Meie kool esindas USA riiki. Enne taliolümpiat meisterdati valmis "meie" USA lipp, 9. klassi tütarlapsed õmblesid võistkonnale mütsid ja suusad aitasid libedaks määrida Hendrik-Ulvar Peets ja Andres Laur. Selle eest, et kõik võistlejad õige rinnanumbriga starti jõuaksid kandis hoolt meie esindaja oli Külli Laur. Toreda võistluspäeva jäädvustasid piltidele õp. Kreegimets ja Eva-Liisa Suurpuu.

Kohtla- Nõmmele  saime bussiga. Ürituse toimumispaika mindi pikas rongkäigus. Meie lippu kandis IXb õpilane Reno Räästas.

Nagu heaks tavaks kujunenud,  süüdati olümpiatuli tõrvikuga, mis käis käest-kätte. Peale tõrviku kandmist ning tule süütamist kanti mäkke ka olümpialipp. Esinesid Kohtla kooli lapsed  tantsudega. Lapsi lõbustasid maskotid Copy ja Paste.

Kui tantsud olid tantsitud, alustati võistlustega. Võistlused avati kell 11 ja sportlikku tegevust jätkus Kohtla-Nõmmel kella viieni õhtul. Kolmes vanuseklassis võisteldi individuaalselt laskesuusatamises, 100 meetri suusatamises, mitmevõistluses (tuubitamine, slaalom ja suusavigursõit) ning lisaks olid kavas kombineeritud teatevõistlus ja mälumäng.  Koha peal pakuti ka sooja suppi ja teed.

Päev lõpetati  rongkäiguga  rahvamajja,  kus toimus viktoriin ja autasustati parimaid meenete, šokolaadide ja diplomitega.  Eelnevalt toimund diplomikavandi konkursil osutus parimaks Viljar Andrejevi kavandatud diplom.

Meie kooli õpilased käisid pjedestaalil mitmeid kordi.. Põneva teatevõistluse võitis Toila kool. Parim tuubitaja oli Diana Ziltseva, teise koha saavutas Tiit Krutto, 100m suusatamises said oma vanuseklassis teise koha Keiu Simm, Anu Seli ja Ilja Pettai.  Laskesuusatamise teine koht kuulus Sandra Schmidtile. Mitmevõistluse parim oli Renna Saponenko, pjedestaali teisele astmele astusid Kertu Müür ja Laura Maala.

Kui autasustamine lõpes, asusime koduteele. Igale osalejale jäi üritust meenutama diplom.

Üritust toetasid: Ida-Virumaa omavalitsuste liit, Olümpiaakadeemia, Kultuurkapitali Ida-Virumaa Ekspertgrupp,  Hansapank, Toomas Nõmmiste (Jungent), Ants Pauls (IRL), Orti, VKG, Kohtla-Nõmme Talvekeskus, Kohtla-Nõmme vallavalitsus ja Ida-Virumaa spordiliit.

Eva-Liisa Suurpuu