Tunnirahu klassi tegutsemise kord

Tunnirahu klassi saadetakse õpilane, kes:

• rikub hea käitumise tavasid;
  • segab kaasõpilaste ja õpetaja tööd;
  • kaotab enesekontrolli tunnis.

Tunnirahu klassi saadetud õpilane saab aineõpetajalt kaasa saatelehe ja individuaalseks tööks vajalikud materjalid. Seejärel läheb kooli sekretäri juurde ja saab temalt edasiseks tegutsemiseks juhised.

Õpilane registreerib end tunnirahu klassi õpetaja juures ja jätkab tööd.

Õpilaste osalemine kantakse tunnirahu klassi päevikusse.

Tunnirahu klassis töötavad juhtkonna liikmed graafiku alusel.

Tunnirahu klassi õpetaja ei pea andma õpilastele õpiabi.

Individuaalse töö esitab õpilane aineõpetajale ja saab tehtu kohta hinnangu ja/või hinde.

Iga tehtud töö hinne kantakse e-kooli ja õpilaspäevikusse.

Kokkuvõtted tunnirahu klassi nädalase töö kohta teeb õppealajuhataja esmaspäeval juhtkonna nõupidamisel.

Tunnirahu klassi saatmisest informeerib klassijuhataja lapsevanemaid, aineõpetaja kannab e-kooli märkuste lahtrisse õpilase tunnirahu klassis viibimise põhjused ning tunnirahu klassi tundide arv kantakse tunnistusele.

Tunnirahu klassi õpetajate hinnangud on aluseks käitumishinde väljapanemisel.

Õpilane, kes ignoreerib tunnirahu klassi või osaleb selles korduvalt: kutsutakse koos lapsevanemaga vestlusele. Kui ka see tulemust ei anna, otsustab kooli direktor, millist mõjutusvahendit järgmisena kasutada.

Tunnirahu klassi mittejõudmisel, kui on aineõpetaja poolt saadetud, märgitakse e-kooli põhjuseta puudutud tund.