Toila Gümnaasiumi teated

Teate sisestas: Avar Pentel 05.04.2016

Vahetuskaup hinnetega

Täna avaneb erakordselt hea võimalus teha hinnete parandamisel diili - selleks pole vaja kirjalikku tööd vastama tullagi. Näiteks, kui Mallel on matemaatikas 2,1,2 (mis on kokku 5) ja Kallel on matemaatikas üks ülearune 5 ja ta on nõus selle Mallele loovutama, siis Malle mitterahuldavad hinded kustutatakse ja asendatakse ühe positiivse hindega. Diili saab teha ainult enda klassi õpilastega. Kes on sobiliku kombinatsiooni leidnud, pole vaja teha muud, kui asjaosalistega tulla õppealajuhataja juurde ja diil ära registreerida. Aega täna kella 14.05-ni.
Rohkeid diile ja ilusat saabuvat nädalavahetust!

Teate sisestas: Merike Lepsalu 01.04.2016

TÄHTIS TEADAANNE!

Seoses rahvusvahelises pilootprojektis osalemisega palume kõigil homseks (reede) kaasa võtta suurem pall. Neljapäeva õhtul korjatakse klassidest toolid ära ja järgneva kahe kuu jooksul istuvad õpilased tundides oma pallide peal.

Norras Rogalandis asuvas koolis asendati toolid suurte kummipallidega ja õpilastele meeldis see vahetus väga. Kooli direktor Dag Voigt otsustas kahes klassis pallidel istumist katsetada juba 2005. aastal, kui kohalik füsioterapeut Tore Jakobsen selle mõttega tema juurde tuli. Ja asi töötas - laste lihased hakkasid pidevast tasakaalu hoidmisest arenema, seljad muutusid tugevamaks ning see mõjutas positiivselt ka nende õpivõimet.

Eesti noorte füüsiline aktiivsus on viimastel aastatel drastiliselt vähenenud, sest noored veedavad üha rohkem aega liikumist mittenõudvate tegevustega - arvutimängud, videod, sotsiaalvõrgustikud. Selle tulemusel on hakanud kiiresti kasvama noorte ülekaalulisus, füüsiline võimekus on taandarengus. Pallidel istumine tagab igale õpilasele optimaalse treeningu. Füsioterapeut Jakobseni sõnul avaldub kasu lihastele selles, et lapsed peavad end pallil istudes tasakaalu säilitamiseks kogu aeg liigutama. Koolipäeva pikkune pallil istumine on võrdne paaritunnise intensiivse treeninguga, samas ei väsita see õpilasi ja parema verevarustuse tõttu nende õpitulemused hoopis paranevad.

Riho Breivel ütles Eesti Rahvusringhäälingule antud intervjuus, et päris tundmatus kohas siiski vette ei hüpata, sest tegelikult on Toila Gümnaasiumi juhtkond juba mõnda aega katsetanud pallidel istumise mõju oma töövõimele.

Soovitame kaasa võtta suurema palli, aga kui sellist nii kiiresti hankida ei õnnestu, siis alustamiseks sobib ka väiksem. Kui kindlasti ei õnnestu palli hankida, siis pöörduge kooli majandusjuhataja poole, koolil on väike reserv palle, mida saame abivajajatele laenutada.

Teate sisestas: Avar Pentel 31.03.2016

Teate sisestas: Avar Pentel 24.03.2016

Teate sisestas: Avar Pentel 03.04.2016

Neljapäeval, 24. märtsil
8.15 - 9.45 väikeses saalis

esitlusele tulevad järgmised loovtööd:

1. Kelleks tahavad saada 10.kl õpilased - Vitali Vassiljev, Rene Loide
  2. Kool 100 aasta pärast - Maria Saveljeva, Carmen Mägi
  3. Minu kääbushamstri elu - Oliver Ojasalu
  4. Minu lemmikartist - Johannes Rassak
  5. Kui palju aega veedavad 3.kl õpilased nutiseadmetes mängides - Andri Lõuna
  6. Algklassiõpilaste lemmiklaulja/-muusika - Laura Lisette Lehtla
  7. 1. - 6. klassi õpilaste liitnimed - Marc Mattias Vau
  8. Algklassiõpilaste lemmikloom loomaaiast - Juri Kovri˛nõhh
  9. Arvutimängud - Jörgen Tasa
  10. Tööõpetuse tund - Leenu Männi
  11. Minu hobid - Maarius Soomer
  12. Ammu valmistamine - Tanel Kivestu
  13. Lemmikloom koer - Alex Sander Samsonov
  14. Klassiõhtu omavalmistatud pillidega - Merith Kivimaa, Marii Saar, Ronald Jõeäär

Teate sisestas: Avar Pentel 23.03.2016

Teate sisestas: Avar Pentel 22.03.2016

Kevade algus 20. märtsil 4:30!

21. märtsil kuuleme 1.-5. vahetunnis kevade hääli.
Kas tunned ära linnud ning loomad nende häälitsuste järgi?

Kuula ning too vahetundides kuuldud häälte omanike nimetused õpetaja Anne kätte, 1. - 4.klass võib anda ka oma klassijuhatajale, samuti võite oma vastused anda siin kodulehel allpool oleva vormi kaudu.

Nimekiri võimalikest häälte tekitajatest on siin ja 2. ja 3. korrusel stendidel.

Vali vahetund:
Sisesta oma nimi:

Vali hääle omanik:

Toredat kevade algust kõigile!

Teate sisestas: Avar Pentel 18.03.2016

Vanemad teated: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24