Toila Gümnaasiumi teated

Teate sisestas: Avar Pentel 09.05.2016

Kuulutame välja Toila Gümnaasiumi "Hea õpetaja 2016" konkursi

Konkursi eesmärk:
Tõsta esile õpilaste, lastevanemate ja kolleegide poolt kõrgelt hinnatud õpetajaid.

Esitamine: Kandidaate võivad esitada 2.-12.kl õpilased, lapsevanemad, õpilasomavalitsus, kooli hoolekogu, kolleegid ja juhtkond.
"Hea õpetaja" konkursile esitatud õpetaja nimele lisab esitaja põhjenduse, mis peab vastama koolis väljatöötatud "hea õpetaja" kriteeriumidele.

Kandidaat konkursile tuleb esitada 20. maiks 2016 Toila Gümnaasiumi direktorile kas paberkandjal või elektroonselt aadressil kool@toila.edu.ee

Koolis väljatöötatud "hea õpetaja" kriteeriumid on:

I - õpetaja, kui oma aine tundja, edastaja:
  1. valdab õpetatavat ainet ja täiendab end pidevalt;
  2. oskab ainet arusaadavalt edastada, tunnid on huvitavad ja vaheldusrikkad;
  3. suudab luua positiivset töömeeleolu klassis;
  4. on õiglane ja järjekindel igas asjas (hindamises, nõudmistes,...);
  5. innustab õpilasi ka tunniväliselt ainega tegelema (uurimistööd, projektid, konkursid, olümpiaadid).

II - õpetaja kui isiksus:
  1. on autoriteet ja eeskuju;
  2. on sõbralik ja rahulik, hea enesevalitsemisega, talub pinget, ei ole nipsakas;
  3. on korrektne ja täpne asjaajamistes;
  4. on empaatiavõimega, positiivne, vastutulelik, vaimukas, hea huumorimeelega;
  5. on isiksusena huvitav, mitmekülgne, laia silmaringiga.

Konkursi ˛ürii koosneb 7 liikmest, kelle seas on:
2 hoolekogu liiget, kellest üks on hoolekogu esimees ja teine lapsevanem;
2 õpilaste esindajat, kelle valib õpilasesindus (ÕOV);
1 juhtkonna liige;
2 õpetajate esindajat (nende seas üks eelmise aasta konkursi võitja ja üks õppenõukogu esitatud).

ˇürii esindaja teeb konkursi tulemused teatavaks õppeaasta lõpuaktusel.

Võitjat autasustatakse Hea õpetaja meene ning rahalise preemiaga.

Teate sisestas: Riho Breivel 09.05.2016

Teate sisestas: Avar Pentel 13.04.2016

Teate sisestas: Avar Pentel 05.04.2016

Vahetuskaup hinnetega

Täna avaneb erakordselt hea võimalus teha hinnete parandamisel diili - selleks pole vaja kirjalikku tööd vastama tullagi. Näiteks, kui Mallel on matemaatikas 2,1,2 (mis on kokku 5) ja Kallel on matemaatikas üks ülearune 5 ja ta on nõus selle Mallele loovutama, siis Malle mitterahuldavad hinded kustutatakse ja asendatakse ühe positiivse hindega. Diili saab teha ainult enda klassi õpilastega. Kes on sobiliku kombinatsiooni leidnud, pole vaja teha muud, kui asjaosalistega tulla õppealajuhataja juurde ja diil ära registreerida. Aega täna kella 14.05-ni.
Rohkeid diile ja ilusat saabuvat nädalavahetust!

Teate sisestas: Merike Lepsalu 01.04.2016

TÄHTIS TEADAANNE!

Seoses rahvusvahelises pilootprojektis osalemisega palume kõigil homseks (reede) kaasa võtta suurem pall. Neljapäeva õhtul korjatakse klassidest toolid ära ja järgneva kahe kuu jooksul istuvad õpilased tundides oma pallide peal.

Norras Rogalandis asuvas koolis asendati toolid suurte kummipallidega ja õpilastele meeldis see vahetus väga. Kooli direktor Dag Voigt otsustas kahes klassis pallidel istumist katsetada juba 2005. aastal, kui kohalik füsioterapeut Tore Jakobsen selle mõttega tema juurde tuli. Ja asi töötas - laste lihased hakkasid pidevast tasakaalu hoidmisest arenema, seljad muutusid tugevamaks ning see mõjutas positiivselt ka nende õpivõimet.

Eesti noorte füüsiline aktiivsus on viimastel aastatel drastiliselt vähenenud, sest noored veedavad üha rohkem aega liikumist mittenõudvate tegevustega - arvutimängud, videod, sotsiaalvõrgustikud. Selle tulemusel on hakanud kiiresti kasvama noorte ülekaalulisus, füüsiline võimekus on taandarengus. Pallidel istumine tagab igale õpilasele optimaalse treeningu. Füsioterapeut Jakobseni sõnul avaldub kasu lihastele selles, et lapsed peavad end pallil istudes tasakaalu säilitamiseks kogu aeg liigutama. Koolipäeva pikkune pallil istumine on võrdne paaritunnise intensiivse treeninguga, samas ei väsita see õpilasi ja parema verevarustuse tõttu nende õpitulemused hoopis paranevad.

Riho Breivel ütles Eesti Rahvusringhäälingule antud intervjuus, et päris tundmatus kohas siiski vette ei hüpata, sest tegelikult on Toila Gümnaasiumi juhtkond juba mõnda aega katsetanud pallidel istumise mõju oma töövõimele.

Soovitame kaasa võtta suurema palli, aga kui sellist nii kiiresti hankida ei õnnestu, siis alustamiseks sobib ka väiksem. Kui kindlasti ei õnnestu palli hankida, siis pöörduge kooli majandusjuhataja poole, koolil on väike reserv palle, mida saame abivajajatele laenutada.

Teate sisestas: Avar Pentel 31.03.2016

Teate sisestas: Avar Pentel 24.03.2016

Teate sisestas: Avar Pentel 03.04.2016

Vanemad teated: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26