KKKK - Kriisiaja korduma kippuvad küsimused

Tere, mul selline natuke kummaline küsimus, aga, kas seda veebruari koolivaheaega pole võimalik ära jätta? Alles nad olid kuu aega kodus. Lihtsalt see kool on nii lünklik ja õppimine kodus, pole see mis reaalis ( kui üldse õpitakse) Arvan, et paljud lapsevanemad on selle poolt kui küsitlust teha. Õppetööst on suur mahajäämus, just raskemates ainetes, ainete omandamine on olnud väga puudulik.

Koolivaheajad kehtestab haridus- ja teadusminister. Vaheajad kestavad tavaliselt ühe nädala, väljaarvatud jõuluvaheaeg. Haridus- ja Teadusministeerium soovitab koolidel järgida ministri kehtestatud vaheaegu. See võimaldab paremini korraldada õpilastele ja õpetajatele suunatud üleriigilisi üritusi, samuti on oluline lapsevanematele perega puhkuse planeerimiseks. Kuigi koolidele on seadusega jäetud võimalus ministri määratud aegadest erinevalt koolivaheaegu kehtestada, tuleks seda teha siiski kaalutletult, erandkorras ja põhjendatud juhtudel. Kooli pidaja võib direktori ettepanekul ja hoolekogu nõusolekul kehtestada haridus- ja teadusministri kehtestatud koolivaheaegadest erinevad koolivaheajad, arvestusega et koolis on õppeaasta jooksul vähemalt neli koolivaheaega kogukestusega vähemalt 12 nädalat, kusjuures suvine koolivaheaeg kestab vähemalt kaheksa järjestikust nädalat. Koolivaheajad kinnitatake enne algavat õppeaastat. Vaatamata sellele, et mitmed klassid on olnud distantsõppel, on enamus õpilasi ka distantsõppel olles õppinud ja õppega hästi toime tulnud. Nemad on koolivaheaja puhkuse ära teeninud.

Kirjutage oma küsimus siia. Kooli töötajad vaatavad selle läbi ja see ilmub koos vastusega siia lehele.