Lossiplatsi 3, 41726 Pühajõe küla, Toila vald, Ida-Virumaa | Tel 33 69642, tel/faks 33 69742 | kool@toila.edu.ee

Kohustuslik kirjandus

1. klassi kohustuslik kirjandus

  1. Silvi Väljal "Jussikese seitse sõpra"
  2. Eno Raud "Peep ja sõnad"
  3. Eno Raud "Sipsik"
  4. Thorbjorn Egner "Sööbik ja pisik"

2. klassi kohustuslik kirjandus

  1. Astrid Reinla "Pätu"
  2. Jaan Rannap "Nublu"
  3. Jaanus Vaiksoo "Neli hommikut ja üks õhtu"
4.raamat valida järgmiste seast:

3. klassi kohustuslik kirjandus

  1. Otfried Preussler "Väike nõid"
  2. Astrid Lindgren "Bullerby lapsed"
  3. Astrid Lindgren "Vahtramäe Emil"
  4. 4.raamat valida järgmiste seast:
  5. Aino Pervik "Kunksmoor"
  6. Annie M.G. Schmidt "Viplala"
või
1 raamat Kristiina Kassi loomingust

4. klass

  1. Suvel lugemiseks: M. Keränen "Varastatud oran¸ jalgratas"
  2. I trimester: Aapeli "Üle linna Vinski"
  3. II trimester: P. L. Travers "Mary Poppins" (I raamat) või Aino Pervik "Sookoll ja sisalik"
  4. III trimester: E. Kästner "Veel üks Lotte"


5. klass

  1. Suvel lugemiseks: L. Lilleste "Murdvargus koolis"
  2. I trimester: E. Raud "Kalevipoeg"
  3. II trimester: A. Lindgren "Röövlitütar Ronja"
  4. III trimester: A. Pervik "Arabella, mereröövli tütar" või E. Raud "Roostevaba mõõk"


6. klassi kohustuslik kirjandus

  1. Suvel lugemiseks: Eno Raud "Lugu lendavate taldrikutega"
  2. I trimester: Astrid Lindgren "Vennad Lõvisüdamed"
  3. II trimester: Mark Twain "Tom Sawyeri ja Huckleberry seiklused" või Astrid Lindgren "Meisterdetektiiv Blomkvist"
  4. III trimester: Christine Nöstlinger "Vahetuslaps" või Lena Lilleste "Inimröövlid internetis"

7. klassi kohustuslik kirjandus

  1. Suvel lugemiseks: Oskar Luts "Kevade"
  2. I trimester: Aidi Vallik "Kuidas elad, Ann?" või Helga Nõu "Pea suu!"
  3. II trimester: Jüri Parijõgi "Teraspoiss" või Otfried Preussler "Krabat"
  4. III trimester: Jules Verne "Viieteistkümneaastane kapten" või "20 000 ljööd vee all"

8. klass

  1. I trimester: Antoine de Saint-Exupéry Väike prints" (muinasjutt) http://raulpage.org/prints/,
  2. II trimester: Nelle Harper Lee Tappa laulurästast" (arenguromaan),
  3. III trimester: A. Kitzberg Libahunt" (tragöödia) https://www.luts.ee/e-raamatud/eestikeelsed/pdf/August_Kitzberg_Libahunt.pdf,
  4. raamatuks vali juurde üks järgmistest teostest: C. Dickens "Oliver Twisti seiklused", W. Golding "Kärbeste jumal" (poistele), J. Austen "Uhkus ja eelarvamus" (tüdrukutele), D. Hill "Näeme veel, Simon!", M. Karu "Nullpunkt", S. Henno "Mina olin siin", Jaan Tangsoo "Hanejaht", E. Sepp "Tagasi sadulasse".

9. klassi kohustuslik kirjandus

  1. Suvel lugemiseks: August Gailit "Toomas Nipernaadi"
  2. I trimester: A. H. Tammsaare "Kõrboja peremees"
  3. II trimester: Alan Marshall "Ma suudan hüpata üle lompide"
  4. III trimester: August Kitzberg "Kauka jumal"

10. klassis käsitletavad tervikteosed:

  1. D. J. Salinger "Kuristik rukkis", 
  2. E.M Remarque "Läänerindel muutuseta" või "Triumfikaar" ,
  3. A.H. Tammsaare "Põrgupõhja uus Vanapagan", "Ma armastasin sakslast" või "Tõde  ja õigus" (I või II osa),
  4. Eesti autori luulekogu, ilmunud 2008 või hiljem,
  5. Sophokles "Kuningas Oidipus",
  6. William Shakespeare "Hamlet" ,
  7. Aleksandr Sergejevit¨ Pu¨kin "Jevgeni Onegin" või Eduard Vilde "Mäeküla piimamees",
  8. Oscar Wilde "Dorian Gray portree".
11. klassis käsitletavad tervikteosed:

  1. Prosper Mérimée "Carmen"(23.09.2020);
  2. Fjodor Dostojevski "Kuritöö ja karistus" või Honoré de Balzac "Isa Goriot" (realistlik romaan)(18.11.2020);
  3. Jaan Kross "Keisri hull" või Mats Traat "Tants aurukatla ümber"(ajalooline romaan) (16.12.2019);
  4. Mati Unt „Sügisball“ (modernistlik romaan)(13.01.2021);
  5. ühe eesti autori luulekogu, ilmunud 2010 või hiljem.

Lossiplatsi 3, 41726 Pühajõe küla, Toila vald, Ida-Virumaa | Tel 33 69642, tel/faks 33 69742 | kool@toila.edu.ee