22. detsembri ainetunde lõimivad ülesanded

4. - 11. klassidel 22. detsembril koolis tunde ei toimu. Õpetajad on ette valmistanud selle päeva ainetunde lõimivad ülesanded, mille kirjeldused on alljärgnevas tabelis. Ülesandeid võib täita juba varasematel päevadel, viimane tähtaeg on 22. detsember.

4. klass
Õpetajad: Pille Pärn, Kaja Oja
KirjeldusKäi oma meeskonnaga avatud silmil ringi ning jäädvusta nutitelefoni või fotoaparaadi abil jõuluhetki, -meeleolusid meie koduvallas või ka naabervallas(kui seal elad). Võid pildistada nii looduse poolt kujundatud ilu kui ka inimeste loodut(vaateaknad, koduaknad, -õued, tänavad jms).
Tee jäädvustatud piltidest valik ja salvesta vaid parimad (4- 10 pilti).
Palu oma targal emal-isal või õel-vennal sulle õpetada piltide laadimist mälupulgale või saatmist aadressile kaja.oja.001@gmail.com
Ole 21.12 esitluseks valmis, st sul on kaasas mälupulk piltidega või eelnevalt on saadetud fotod antud aadressile. Näita koos oma meeskonnaga pilte ning jutusta, kus need tehtud on, mis pildistamisel juhtus(kui juhtus), kuidas hindad inimeste ilumeelt ja jõuludeks valmistumist Toila vallas.
Püüa kinni jõuluilu, mida tahaksid teistega jagada!
5. klass
Õpetajad: Stella Müsler, Andrus Lehismets
KirjeldusKirjeldust ei ole veel sisestatud
6. klass
Õpetajad: Mare Karjuhin, Marge Rõõmus, Anneli Koppel
KirjeldusKirjeldust ei ole veel sisestatud
7. klass
Õpetajad: Katrin Kivimeister, Inna Toovis, Maarika Raja
KirjeldusQR-koodiga liikumine koolimajas ja ülesannete lahendamine:
- matemaatika-lineaarvõrrand
- kirjandus- lahendada ristsõna
- kehaline kasvatus- liikumine
-  geograafia - mõõtmine
- muusika - laulusõnad õigesse järjekorda
- vene keel- värvid

8. klass
Õpetajad: Anu Pungas, Gerli Paumets

1.Käändsõnade tundmine

Vali inglise keele õpikust U. 7 sõnade seast 15 käändsõna ja kirjuta need (eestikeelsed/tähendused!) eesti keele vihikusse üksteise alla. (Vene keele õppijad said sõnad paljunduslehel.)

2. ÕS-i kasutamine

Leia ÕS-ist tüüpsõna number ja tüüpsõna ning kirjuta need sõna järele.

3. Käänamine

Moodusta neist sõnadest ainsuse omastav ja osastav kääne. Abiks on ÕS. Kirjuta ka need vormid sõna järele.

Näide: lõiming- 2, õpik; lõimingu, lõimingut

4. Lausete moodustamine

Moodusta nende sõnadega 15 ingliskeelset lauset. Vene keele õppijad tõlgivad kõik sõnad vene keelde ja teevad 10 venekeelset lauset. Moodusta erinevaid lauseid (väit-, küsi-, hüüdlause; olevik, minevik; otsekõne, kaudkõne jne).

5. Sõnavara omandamine

Inglise keele õppijad õpivad U. 7 kõik sõnad pähe.

NB!

Punktid 1.-3. kontroll eesti keele tunnis.

Punktid 4.-5. kontroll inglise/vene keele tunnis.

Ole valmis ka hinnet saama!

9. klass
Õpetajad: Anne Aia, Evi Kukkur
KirjeldusRadioaktiivse kiirguse mõju inimorganismile

9.klassile koostatud ülesanne ühendab nii füüsikalist, keemilist kui ka  bioloogilist ja geograafilist lähenemist radioaktiivsele kiirgusele. Küsimusi on alates ajaloolistest tuumakatastroofidest kuni kiirgusdoosi mõõteseadmeteni. Õpilase ülesandeks on leida vastused küsimustele, kasutades erinevaid usaldusväärseid allikaid. Töö on hindeline.
Head vastamist! Küsimused leiad: https://goo.gl/forms/UEyueld1BPWNzqWb2
10. klass
Õpetajad: Katrin Pentel, Tiina Peedor
Kirjeldus

Jõulud meil ja Saksamaal(Inglismaal või Venemaal)

Ülesanne 1. Tutvu  Saksamaa(Inglismaa või Venemaa) jõulukommetega.

Tutvusta pühadetraditsioone, populaarseid  pühaderoogasid, õpeta kaaslastele üks jõululaul, koosta fotoesitlus,  joonista postkaart, koomiks, valmista  kollaa¸, plakat, jõulukuulutus vms. Soovi nii jõuludeks kui ka uueks aastaks kaaslastele häid soove erinevates keeltes.

Powerpointi esitle vabalt valitud programmiga. Lisa pealkirjaks pilte ühendav teema.

Ülesanne 2. Võrdle Eesti jõulukommetega (jõululaul, jõulukaardid, pidulaud vms).

Ülesanne 3. Mõtle, milline koht (näiteks aken/vanaema maja/ tuba/ õu) seostub sinule kõige rohkem jõuludega.  Pildista  midagi huvipakkuvat. Põhjenda, miks? Koosta  esitlus   vabalt valitud programmiga. Lisa pealkirjaks pilte ühendav teema.

Ole kreatiivne, lähene teemale loominguliselt. Sul on igati vabad käed, et oma teemat huvitavalt esitleda. Vali omal soovil kaks ülesannet. Tööd võid esitada ka koos ühe klassikaaslasega.

Tagasiside  töö põhjal toimub kas kirjanduse, saksa, inglise või vene keele tunnis. Saada töö vastava aine  õpetaja meiliaadressile.

Töö peab olema esitatud hiljemalt 22. dets.  2017,  kell 18:00.

Faili nimeks pane OMA NIMI. Ühe esitluse pikkus on 3-5 minutit.

Hinnang  – õpetaja annab tööle oma hinnangu (kas sõnalise või hindelise).

11. klass
Õpetajad: Oksana Višnevskaja, Marija Dragunova

Lõimitud ülesanded 22. detsembriks

Tööta paarides. Kasuta www.prezi.com. Loo presentatsioon vene ja inglise keeles teemal RIIGID

Vali üks riigidest: Inglismaa, Venemaa, Saksamaa, Jaapan, Ameerika, India, Korea.

Presentatsiooni sisu:

1. Huvitavad ja väljapaistvad faktid.

2. Rahvustoit ning vali üks ja kirjuta retsept.

3. Kuulsad sportlased, ja saavutused spordis.

Üks slaid võib olla eesti keeles ja teine inglise keeles (võrdne number)

Loo KAHOOT kuulajatele sinu presentatsiooni põhjal( kokku 6 küsimust, iga teema kohta 2 küsimust, 1 vene keeles, 1 inglise keeles).

Lisa pildid ja videod. Teks peab olema ise kirjutatud, mitte kopeeritud interneti allikatest.

10. 01 2018

esita presentatsioon vene keele tunni ajal.

NB! MÕLEMAD ESINEJAD esinevad MÕLEMAS KEELES!

Küsimuste korral töö vormistamise kohta pöörduge õpetaja Marija ja Oksana poole.

Ülesanne on hindeline. Saad 2 hinnet (inglise keel, vene keel)
Lisatud failid

Lisann Sööt