Kursus: Tehisintellekt ja masinõpe
Õpetaja: Avar Pentel

Kui tänapäeval räägitakse tehisintellektist, siis suur osa sellest on masinõpe. Masinõpe on protsess, milles mineviku kogemusi analüüsides treenitakse mudel selleks, kuidas tulevikus käituda. Nii näiteks analüüsitakse autojuhtide käitumist liikluses selleks, et luua mudeleid isesõitva auto jaoks.

Antud kursusel saate kogemuse sellest, kuidas masinõppe mudeleid luuakse ning kuidas nende abil tuleviku ennustamine toimub. Kasutame masinõppeks vabavaralist tarkvarapaketti Weka ning õpime andmeid masinõppeks ettevalmistama, valima õigeid algoritme masiõppe mudelite treenimiseks, õpime mudelite headust hindama ning mudeli abi andmeid tõlgendama.

Kursus on hindeline, sooritada tuleb 3 arvestuslikku tööd.